המשך קריאה

פרויקטים נוספים - פיקוח בניה פינוי בינוי

בקרוב יהיו כאן פוסטים ששווה לחכות להם!
שווה להמשיך ולעקוב...

פרויקטים נוספים - פיקוח בניה תמ"א 38/2

ההחלטות בתמא 38 שאסור לדיירים לקבל לפני שהתייעצו עם מפקח בניה מטעמם

ראיון עם גידי הוד במגזין הנדל"ן של דה-מרקר על תפקידו המרכזי של מפקח בניה בפרויקט תמ"א 38 ועל ההחלטות שפשוט אסור לקבל לפני שהתייעצתם עם מפקח בניה מטעם הדיירים

ראיון עם גידי הוד למוסף נדלן של דה מרקר

יתרון מובנה ליזם על פני הדיירים בפרויקט תמ"א 38

"נקודת הפתיחה של כל פרויקט תמ"א 38 מייצרת יתרון מובנה ליזם על פני בעלי הדירות" אומר גידי הוד מפקח בניה מזה 12 שנים ומנכ"ל חברת פיקוח המתמחה בתמ"א 38, "קחו תהליך ארוך וסבוך, הוסיפו למשוואה יזם, איש עסקים או חברה, בעלי אינטרס כלכלי, וקבוצת דיירים ללא כלים מקצועיים ותקבלו סיטואציה רגישה ביותר".


בכדי להגן על עצמם נוטים הדיירים לשכור עורך דין, פונקציה חשובה לכשעצמה, אבל בוודאי לא הגורם המקצועי שמכיר את רזי התחום או את הצדדים ההנדסיים / הטכניים / התפעוליים של הפרויקט - זהו בדיוק תפקידו ותחום מומחיותו של מפקח בניה מטעם הדיירים.


ביקשנו מגידי הוד להצביע על הנקודות הקריטיות שבהן הדיירים פשוט חייבים מפקח בניה מטעמם.


התייעצו עם מפקח בניה לפני החתימה עם יזם

"צירופו של מפקח בניה לנציגות הדיירים שקול לצירופו של שחקן חיזוק מה- NBA לקבוצה ישראלית. מפקח הבניה מטעם הדיירים יבטל הלכה למעשה את היתרון המקצועי שיש ליזם על פני הדיירים, ויצור תנאים שווים למו"מ" מסביר הוד. ניסיונו של מפקח הבניה והיכרותו עם השטח יסייעו לנציגות לעשות בחירה מושכלת של היזם הנכון ביותר עבור הפרויקט על בסיס מוניטין בדוק ועובדות מהשטח, ולא על בסיס מצגות וחוברות מעוצבות.


הפעילו מפקח בניה לצורך בקרה על התכנון ועל הרישוי

"תכנון פרויקט תמ"א 38 היא משימה מורכבת שמגשרת על אינטרסים מנוגדים" אומר הוד "מחד היזם שרוצה למקסם זכויות בניה ולהוזיל עלויות, ומאידך בעלי הדירות שרוצים תכנון אדריכלי מיטבי, עמידות לאורך שנים ושיקולים פרקטיים באחזקת הבניין בעתיד".

מפקח הבניה ישמור על האינטרס של הדיירים בשלב התכנון תוך שהוא מוודא, באמצעות סקר תשתיות מפורט, כי התכנון לקח בחשבון סוגיות שונות של חניה, בעיות הנדסיות, אנטנות סלולריות, דודי שמש, מזגני אוויר או מערכות אחרות שעלולות בהמשך להפריע לשלב הביצוע או לעכבו. כמו כן יבצע המפקח בקרה חודשית על התקדמות תהליך התכנון והתקדמות תהליך הרישוי של פרויקט.


נהלו את שלב הביצוע באמצעות מפקח בניה מנוסה

"האופן הטריוויאלי שבו נתפס פיקוח הבניה בשלב הביצוע הוא רק חלק מתפקידו של מפקח הבניה מטעם הדיירים" מדגיש הוד "ברור מאליו שחשוב לעקוב מקרוב אחר התקדמות הקבלן, העמידה בלו"ז וטיב העבודות, ואולם ישנם עוד פרמטרים רבים שהדיירים לא לוקחים בחשבון".

לדוגמא מפקח הבניה וממונה הבטיחות מטעמו יוודאו שהאתר מתנהל באופן בטיחותי, שהותקנה תאורה ואמצעי בטיחות אחרים וכי נשמר הניקיון בבניין ובסביבתו על מנת לאפשר חיים סבירים בזמן העבודות.

דגש מיוחד ניתן לבחינת שלד הבניין "בנוסף על בדיקות הנדסאי בניין אנו מבצעים סקירה באמצעות רחפן של הנקודות אליהם קשה להגיע פיזית לצורך ביצוע הבקרה" מספר הוד.


"דרשו מעטפת שלמה עם התמחות בתחום התמ"א 38"

"פיקוח לתמ"א אינו דומה לפיקוח בניה בתחומים אחרים" טוען הוד "בחרו מפקח בעל נסיון ספציפי בתמ"א 38, דברו עם ממליצים ועמדו על אופיו של המפקח - יכולותיו הבין אישיות חשובות להצלחת הפרויקט. בחרו בחברה המעניקה לכם מעטפת כוללת של פיקוח בניה, בקרה הנדסית וממונה בטיחות, והכי חשוב - בהצלחה בפרויקט".


רוצים להתייעץ עם גידי הוד? אנחנו לשרותכם!


שלחו דוא"ל או התקשרו 072-3951592#מפקחבניה #תמא #תמא38 #פיקוחבניה #פיקוחמטעםדיירים #תקציר